Tunele foliowe

Tunele foliowe TuDo

JEDNORAZOWA INWESTYCJA - OCHRONA NA WIELE LAT

Opracowany przez nas system umożliwia szybki i sprawny montaż konstrukcji szkieletu tunelu foliowego, zapewnia jego wysoką wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki pogodowe, a także wieloletnią eksploatację. Tunele foliowe mogą być wykorzystywane do upraw krzewów, warzyw, kwiatów itp.

Tunele foliowe TuDo są wytwarzane jako tunele pojedyncze oraz zblokowane. Dla tuneli zblokowanych łuki mają kształt okrągły lub tzw. gotycki. Cała konstrukcja jest wzmocniona kalenicą biegnącą wzdłuż nawy, łącznikami oraz wspornikami bocznymi mocowanymi do gruntu za pomocą wkręcanych w ziemię kotew. Folia tunelu jest zabezpieczana za pomocą odpornego na promienie UV plastikowego sznurka, układanego krzyżowo na zadaszeniu i mocowanego do konstrukcji. Standardowe szerokości naw wynoszą 6, 7, 8 oraz 9 metrów, ale możliwe jest również wykonanie naw o innej szerokości- stosownie do potrzeb danej uprawy. Rodzaj i grubość folii dobierane są w zależności od rodzaju uprawianych roślin.

Konstrukcja metalowa zbudowana jest z lekkich rur stalowych o zwiększonej wytrzymałości, ocynkowanych ogniowo. Rury są łączone za pomocą skręcanych stalowych obejm i jarzm. Słupy są wkręcane w ziemię w celu zapewnienia wysokiej sztywności i wytrzymałości na obciążenia (wiatr itp.). Tunele foliowe są zamykane za pomocą bram otwieranych na boki lub rolowanych do góry. Zaopatrzone są w efektywny system przewietrzania.

Podstawowe charakterystyki pojedynczej nawy tuneli zblokowanych TuDo są przedstawione na ilustracji:

tunele foliowe producent
Tunel bazowy pojedynczy

Szczegóły budowy są indywidualnie uzgadniane tak, aby tunel foliowy spełniał swoje zadanie, a jego użytkownik miał satysfakcję z dobrze zagospodarowanych środków.