Tunele foliowe

Tunele foliowe TuDo

JEDNORAZOWA INWESTYCJA - OCHRONA NA WIELE LAT

Opracowany przez nas tunel foliowy wyróżnia charakterystyczna budowa. System umożliwia szybki i sprawny montaż stalowej konstrukcji szkieletu tunelu foliowego, zapewnia jego wysoką wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki pogodowe, a także wieloletnią eksploatację. Te solidne, profesjonalne i przede wszystkim polskie tunele foliowe mogą być wykorzystywane jako namioty ogrodowe pod warzywa, np. na pomidory, choć sprawdzą się też do upraw krzewów, kwiatów itp.

Zarówno małe, jak i duże namioty TuDo są wytwarzane przez polskiego producenta jako zblokowane tunele foliowe oraz szklarnie pojedyncze. Te zblokowane mają specyficzną konstrukcję — posiadają łuki o okrągłym kształcie lub tzw. gotyckim. Ich cała konstrukcja jest wzmocniona kalenicą biegnącą wzdłuż nawy, łącznikami oraz wspornikami bocznymi mocowanymi do gruntu za pomocą wkręcanych w ziemię kotew. Proponowany przez nas foliak na warzywa, czyli tunel ogrodowy ze stelażem, posiada folię, która zabezpieczona jest za pomocą odpornego na promienie UV plastikowego sznurka, układanego krzyżowo na zadaszeniu i mocowanego do konstrukcji. Standardowe szerokości naw wynoszą 6, 7, 8 oraz 9 metrów, ale możliwe jest również wykonanie naw o innej szerokości — stosownie do potrzeb danej uprawy. Rodzaj i grubość folii na namioty ogrodnicze dobierane są w zależności od rodzaju uprawianych roślin. Inaczej będzie wyglądał namiot foliowy do ogrodu, np. pod uprawę kwiatów, a inaczej na działkę, przeznaczony pod warzywa. Na szczęście jako producent tuneli foliowych typowo ogrodowych oraz rolno-ogrodniczych jesteśmy w stanie dobrać najlepsze, profesjonalne szklarnie, których cena z pewnością nie przytłoczy.

Konstrukcja tuneli foliowych jest metalowa. Zbudowana została z lekkich rur stalowych o zwiększonej wytrzymałości, ocynkowanych ogniowo. Rury, które dbają o to, by foliowy namiot ogrodowy pozostał stabilny, są łączone za pomocą skręcanych stalowych obejm i jarzm. Słupy są wkręcane w ziemię w celu zapewnienia wysokiej sztywności i wytrzymałości na obciążenia (wiatr itp.). Szklarnia ogrodowa typu tunel foliowy zamykana jest za pomocą bram otwieranych na boki lub rolowanych do góry. Folia zaopatrzona jest też w efektywny system przewietrzania.

Podstawowe charakterystyki pojedynczej nawy tuneli zblokowanych TuDo są przedstawione na ilustracji:

tunele foliowe producent
Tunel bazowy pojedynczy
Tunel szklarniany budowany jest z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. W zależności od preferencji kupującego mogą to być: mała szklarnia foliowa bądź dużych rozmiarów tunele ogrodnicze. Co więcej, wszystkie nasze namioty, tunele oraz foliowe szklarnie ogrodowe są wyjątkowe pod względem niskiej ceny i starannego wykonania od podstaw przez polskiego producenta.